• Logo Moravskoslezského kraje - 20 let
  • Logo Moravskoslezského kraje
  • Logo Příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje

Dětský domov Čeladná

Jak nám můžete pomoci?
  • Dětský domov Čeladná - ještě jako hotel
  • Dětský domov Čeladná - před rekonstrukcí
  • Dětský domov Čeladná - aktuální fotka
Benefiční koncert 2021 René Dvoran

 

 

 

 

 

 

Také v letošním roce se bude v Čeladné konat benifiční koncert jehož část výtěžku podpoří děti našeho dětského domova.

Projekt filantropa Tomáše Slavaty aneb na kole k Baltu René Dvoran

Projekt filantropa Tomáše Slavaty šlápne už po čtvrté do pedálů. Pět dětí-hrdinů z Dětského domova Čeladná se vydá na 580 km dlouhou trasu s velkým cílem - POMOCI. Startují 27. září z Dětského domova Krompach, kde to vše před lety začalo a za pět dní dojedou až do Heringsdorfu. Věří, že své kilometry promění v cílovou částku 100 000 Kč, která rovným dílem podpoří Domov pro seniory Příbor a Nadační fond Život začíná.

V případě, že se vybere částka vyšší než 100 tisíc Kč, půjde tento rozdíl na nákup 9 mí stného automobilu pro holky a kluky z Dětského domova Jaroměř, kde se starají o děti se sluchovým postižením. 

Tomáš Slavata bude dětem dělat na cestě support, kde má náhradní kola, stany, jídlo, vařič, lavice, stoly i nádobí, aby se na konci dne v kempech dokázal o celou posádku postarat a zajistil teplé jídlo a odpočinek. 

Děti z prostředí dětských domovů často žijí obklopeni pomocí zvenčí, ale i ony samy chtějí a uvědomují si, že chtějí pomáhat dál. Nechtějí jen přijímat, ale ukázat, že dokážou vzdorovat velkým výzvám, a nejen těm životním.

Prázdniny 2021 René Dvoran

Tak jako každý rok i letos, jsme se postupně zúčastnili o prázdninách několika akcí. Na začátku prázdnin to začlo to tradičním splouváním řeky Vltavy s vybranou skupinou dětí, kdy letos proběhl už její 5 ročník. Celodomovská rekreace proběhla v srpnu ve Starých Splavech na Machově jezeře a prázdniny jsme zakončili týdenním cyklistickým soustředěním v krásném prostředí Českého ráje. Tento cyklistický pobyt byl tréninkem na zářijovou charitativní akci, kdy skupina dětí pojede 580 km k Baltskému moři. Kromě výše uvedených akcí se některé děti účastnily táborových pobytů a to v Moravském Berouně s agentůrou Tapaza a na Myšinci v Budišovicích s S5. 

Koronavirus René Dvoran

S ohledem k situaci s výskytem koronaviru (COVID - 19) a následným bezpečnostním opatřením vyhlášených vládou ČR, upozorňujeme rodiče a návštěvníky DD na omezení návštěv v našem zařízení. Ke kontaktu doporučujeme využívat jiné formy kontaktu než osobního - telefon, WhatsApp, sociální sítě, Skype, apod....  

Mikulášská besídka René Dvoran

V sobotu 14.12.2019 v 16 hodin se u nás v dětském domově uskuteční pravidelná Mikulášská besídka. Srdečně zveme rodiče, bývalé děti a zaměstnance a všechny přátelé Dětského domova Čeladná. 

Fotogalerie